Jesienna wędrówka wzdłuż golejowskich jezior - klasa 1 B
Podczas kolejnej leśnej wycieczki w dniu 6 listopada 2023 r. uczniowie klasy I b mieli okazję podziwiać piękno jesiennego lasu wędrując pomiędzy golejowskimi jeziorami. Dzieci rozpoznawały i nazywały drzewa liściaste, zbierały piękne, kolorowe liście.
Podczas wędrówki Pani Leśnik Joanna Drożdźowska pokazała uczniom miejsca, w których żyją bobry. Uczniowie dowiedzieli się, że działalność bobrów podwyższa i stabilizuje poziom wód gruntowych, dzięki czemu zwierzęta te możemy nazwać sprzymierzeńcami w walce z suszą. Z wycieczki uczniowie przywieźli kolorowe liście, ostatnie jesienne grzyby i wiele ciekawych wiadomości.
Ewa Marek
