Logo Publicznej Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie

Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025 – klasy 1 – 7

27 czerwca 2025 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie otrzymali świadectwa promocyjne. Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się przy udziale zaproszonych gości: radnych Rady Miejskiej Małgorzaty Kazimierskiej, Macieja Kondka i Marcina Myśliwca. Wraz z nimi przybyli na uroczystość członkowie Prezydium Rady Rodziców z przewodniczącym Ireneuszem Kwiecjaszem oraz wiceprzewodniczącą Iloną Wojtasińską – Dorobek.

Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych dyrektor szkoły dr Dariusz Kubalski powitał serdecznie wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców przybyłych na uroczystość. Jeszcze raz pogratulował tegorocznym laureatom i finalistom konkursów przedmiotowych i ich opiekunom.  Dalej uczniowie wyróżniający się w innych konkursach w mijającym roku szkolnym zostali uhonorowani nagrodami książkowymi. Następnie dyrektor wymienił szereg sukcesów sportowych, które osiągnęli nasi uczniowie. Szczególnie uroczystym  momentem było wręczenie symbolicznych powołań na Mistrzostwa Polski w Minisiatkówce dla drużyny dziewczynek. Dyrektor podkreślił, że wszystkie sukcesy szkoły to wynik ogromnego zaangażowania uczniów i całej kadry pedagogicznej, która składa się ze wspaniałych, kreatywnych nauczycieli. W dalszej części wystąpienia wymienił programy realizowane przez nauczycieli i uczniów w mijającym roku szkolnym.

Po przedstawieniu statystycznych wyników nauczania uczniowie wyróżnieni z klas trzecich otrzymali nagrody książkowe, a wicedyrektor Anna Walas odczytała nazwiska pozostałych uczniów otrzymujących świadectwa z wyróżnieniem. Dyrektor przypomniał, że statuetki Prymusa Szkoły otrzymali Emilia Maziarz i Szymon Myśliwiec, oboje z klasy VIII b, a Sportsmenką i Sportowcem Szkoły zostali Milena Zielińska z klasy VIII d i Bartosz Adamkiewicz z klasy VIII b. Na koniec dyrektor podziękował wszystkim, którzy pracowali w Samorządzie Uczniowskim, pocztach sztandarowych, Szkolnym Klubie Wolontariusza. Wręczono także nagrody książkowe za wyjątkowe osiągnięcie – stuprocentową frekwencję w całym roku szkolnym. Otrzymało je dwanaścioro uczniów.

Wzruszającym momentem uroczystości było pożegnanie nauczycielki odchodzącej na emeryturę. Pan dyrektor wyraził wdzięczność za długoletnią pracę w naszej szkole pani Gabrieli Urbańskiej, która otrzymała bukiet kwiatów oraz specjalne podziękowania odczytane przez radnego Rady Miejskiej Macieja Kondka. Po słowach podziękowań skierowanych przez dyrektora do wszystkich pracowników szkoły, przemówieniach zaproszonych gości oraz wystąpieniu przewodniczącego szkoły Tymoteusza Kozaka z klasy 7 A nastąpiło zakończenie uroczystości, a uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami i odebrali świadectwa. 

Obecny rok szkolny przechodzi do historii. Przed nami beztroski wakacyjny czas, dbajmy o to, aby był on nie tylko radosny, ale i bezpieczny.

Agnieszka Sałata

 

Galeria zdjęć

Wprowadzenie pocztu sztandarowego, boisko szkolne, w głębi uczniowie, dyrekcja, nauczyciele Boisko szkolne, dyrekcja, zaproszeni goście, nauczyciele, uczniowie stoją podczas hymnu państwowego Dyrektor przemawia, za nim siedzą wicedyrektorzy i zaproszeni goście Szeroki widok na boisko i wszystkich uczestników, na pierwszym planie flaga biało-czerwona Zaproszeni goście siedzą na ławce Zaproszeni goście i rodzice uczniów siedzą na ławce Grupa uczniów klas młodszych, za nimi rodzice Grupa uczniów klas młodszych z wychowawczynią, za nimi rodzice Grupa uczniów klas młodszych z wychowawczynią, za nimi rodzice Grupa uczniów klas młodszych z wychowawczynią, za nimi rodzice Grupa uczniów klas młodszych z wychowawczynią, za nimi rodzice Grupa uczniów klas młodszych z wychowawczynią, za nimi rodzice Grupa uczniów klas młodszych z wychowawczynią, za nimi rodzice Grupa uczniów klas młodszych z wychowawczynią, za nimi rodzice Grupa uczniów klas młodszych z wychowawczynią, za nimi rodzice Grupa uczniów klas młodszych Grupa uczniów klas młodszych z wychowawczynią Grupa uczniów klas młodszych Grupa uczniów klas młodszych Grupa uczniów klas młodszych Grupa uczniów klas starszych Grupa uczniów klas starszych Grupa uczniów klas starszych z wychowawcami Grupa uczniów klas młodszych z dyplomami Grupa uczniów klas młodszych z dyplomami Grupa uczniów klas młodszych z dyplomami Grupa uczniów klas młodszych z dyplomami Dyrektor wręcza nagrody uczniom klas młodszych Dyrektor wręcza nagrody uczniom klas młodszych Grupa uczniów klas młodszych z dyplomami Radni wręczają nagrody uczniom klas starszych Grupa uczniów klas starszych z dyplomami Troje nauczycieli siedzi na ławce, z tyłu stoi grupa pedagogów Boisko szkolne, w głębi uczniowie, dyrekcja, nauczyciele, zaproszeni goście, dyrektor przemawia Grupa uczniów klas starszych stoi, na ławkach siedzą członkowie pocztów Radni i nauczyciel wręczają nagrody uczniom Radni i nauczyciel wręczają nagrody uczniom Dyrektor, radni, zaproszeni goście, nauczyciel, uczniowie z dyplomami Grupa wyróżnionych uczniów klasy trzeciej z wychowawcą stoją na środku Grupa wyróżnionych uczniów klasy trzeciej stoją na środku Grupa wyróżnionych uczniów klasy trzeciej otrzymuje nagrody Grupa wyróżnionych uczniów klasy trzeciej z wychowawcą i zaproszonymi gośćmi stoją na środku Grupa wyróżnionych uczniów klasy trzeciej otrzymuje nagrody Grupa wyróżnionych uczniów młodszych z wychowawcą, dyrektorem i zaproszonymi gośćmi stoją na środku Grupa wyróżnionych uczniów klasy trzeciej otrzymuje nagrody Grupa wyróżnionych uczniów klasy trzeciej otrzymuje nagrody Grupa wyróżnionych uczniów klasy trzeciej z nagrodami stoją na środku Grupa wyróżnionych uczniów klasy trzeciej z nagrodami stoją na środku Grupa wyróżnionych uczniów młodszych z wychowawcą, dyrektorem i zaproszonymi gośćmi stoją na środku Wicedyrektor szkoły przemawia, z tyłu na ławkach dyrekcja i zaproszeni goście Grupa wyróżnionych uczniów otrzymuje nagrody Grupa wyróżnionych uczniów stoją na środku Grupa wyróżnionych uczniów z zaproszonymi gośćmi stoją na środku Grupa rodziców z dyrektorem stoją na środku Dyrektor przemawia, wicedyrektorzy stoją z bukietem kwiatów Nauczycielka stoi na środku Dyrekcja wręcza kwiaty i podziękowania nauczycielce odchodzącej na emeryturę Nauczycielka odchodząca na emeryturę z bukietem kwiatów Radni wręczają kwiaty i podziękowania nauczycielce odchodzącej na emeryturę Radni wręczają kwiaty i podziękowania nauczycielce odchodzącej na emeryturę Radni wręczają kwiaty i podziękowania nauczycielce odchodzącej na emeryturę Dyrektor, wicedyrektorzy, zaproszeni goście, nauczycielka odchodząca na emeryturę z bukietem kwiatów Nauczycielka odchodząca na emeryturę przemawia, z tyłu na ławkach dyrekcja i zaproszeni goście Radny przemawia Przewodniczący rady rodziców przemawia Nowy przewodniczący szkoły przemawia Wyprowadzenie pocztów
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności