Logo Publicznej Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie

Awans do finału wojewódzkiego

W sobotę, 28 marca 2026 r., dziewczęta z klas szóstych ze staszowskiej „Dwójki” wzięły udział w III, ostatnim turnieju eliminacyjnym Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Dziewcząt o Puchar Kinder Joy of Moving we Włoszczowie. Stawką zawodów był awans do finału wojewódzkiego.

W turnieju rywalizowało 17 zespołów podzielonych na trzy grupy, w których mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”.

Nasz zespół rozpoczął rywalizację sportową w grupie trzeciej.

GRUPA 1: UKS Lolek Kluczewsko, Volley Stars Ostrowiec, Fun Sport Kielce I, ŁKS Łagów II, MSS Masłów, MUKS Jedynka Ostrowiec II

GRUPA 2: Gala Skarżysko, MUKS Jedynka Ostrowiec I, SP 25 Kielce, ŁKS Łagów I, SP nr 2 Włoszczowa I
GRUPA 3: PSP nr 2 Staszów, Fun Sport Kielce II, Salos Kielce I, Nida Pińczów, ŁKS Łagów III, SP nr 2 Włoszczowa II

Po zakończeniu fazy grupowej zespoły rywalizowały w kolejnych etapach: zwycięzcy grup walczyli o miejsca 1–3, drużyny z drugich miejsc – o miejsca 4–6, natomiast zespoły z trzecich miejsc – o lokaty 7–9. Pozostałe drużyny zakończyły udział w turnieju.

Początek zawodów nie był dla naszej drużyny udany – pierwszy mecz zakończył się porażką. W kolejnych spotkaniach dziewczęta pokazały jednak ogromną determinację i wolę walki, prezentując ambitną, pełną zaangażowania grę. Ich wysiłek przełożył się na zwycięstwa i ostatecznie drugie miejsce w grupie, co zapewniło im awans do rywalizacji o miejsca 4–6.

W tej fazie turnieju nasze zawodniczki potwierdziły wysoką formę. Pokonały m.in. zespół z Kluczewska – dotychczasowego lidera eliminacji – oraz drużynę MUKS Jedynka Ostrowiec Św. Ostatecznie, ponosząc tylko jedną porażkę w całym turnieju, zajęły bardzo dobre 4. miejsce.

Awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 18 kwietnia 2026 r. w Skarżysku-Kamiennej, uzyskały drużyny, które zgromadziły najwięcej punktów podczas trzech turniejów eliminacyjnych. Są to: Lolek Kluczewsko, Fun Sport Kielce II, Gala Skarżysko, PSP nr 2 Staszów, Fun Sport Kielce I oraz MUKS Jedynka Ostrowiec Św. I. Tam drużyny te powalczą o udział w Mistrzostwach Polski.

Skład drużyny: Adrianna Dul, Zuzanna Ignaczak, Anna Maj, Kornelia Mormon, Alicja Polniak, Nikola Szlompek.

Serdecznie gratulujemy zawodniczkom oraz dziękujemy Rodzicom za wsparcie i pomoc w organizacji wyjazdu.

Bernadeta Wieczorek

Galeria zdjęć

Otwarcie zawodów Rywalizacja sportowa Rywalizacja sportowa Rywalizacja sportowa Rywalizacja sportowa Rywalizacja sportowa Rywalizacja sportowa Rywalizacja sportowa Rywalizacja sportowa Rywalizacja sportowa Rywalizacja sportowa Rywalizacja sportowa Rywalizacja sportowa Rywalizacja sportowa Radość drużyny z awansu do finału wojewódzkiego
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności