Awans do finału wojewódzkiego
W sobotę, 28 marca 2026 r., dziewczęta z klas szóstych ze staszowskiej „Dwójki” wzięły udział w III, ostatnim turnieju eliminacyjnym Ogólnopolskich Mistrzostw w Minisiatkówce Dziewcząt o Puchar Kinder Joy of Moving we Włoszczowie. Stawką zawodów był awans do finału wojewódzkiego.
W turnieju rywalizowało 17 zespołów podzielonych na trzy grupy, w których mecze rozgrywano systemem „każdy z każdym”.
Nasz zespół rozpoczął rywalizację sportową w grupie trzeciej.
GRUPA 1: UKS Lolek Kluczewsko, Volley Stars Ostrowiec, Fun Sport Kielce I, ŁKS Łagów II, MSS Masłów, MUKS Jedynka Ostrowiec II
GRUPA 2: Gala Skarżysko, MUKS Jedynka Ostrowiec I, SP 25 Kielce, ŁKS Łagów I, SP nr 2 Włoszczowa I
GRUPA 3: PSP nr 2 Staszów, Fun Sport Kielce II, Salos Kielce I, Nida Pińczów, ŁKS Łagów III, SP nr 2 Włoszczowa II
Po zakończeniu fazy grupowej zespoły rywalizowały w kolejnych etapach: zwycięzcy grup walczyli o miejsca 1–3, drużyny z drugich miejsc – o miejsca 4–6, natomiast zespoły z trzecich miejsc – o lokaty 7–9. Pozostałe drużyny zakończyły udział w turnieju.
Początek zawodów nie był dla naszej drużyny udany – pierwszy mecz zakończył się porażką. W kolejnych spotkaniach dziewczęta pokazały jednak ogromną determinację i wolę walki, prezentując ambitną, pełną zaangażowania grę. Ich wysiłek przełożył się na zwycięstwa i ostatecznie drugie miejsce w grupie, co zapewniło im awans do rywalizacji o miejsca 4–6.
W tej fazie turnieju nasze zawodniczki potwierdziły wysoką formę. Pokonały m.in. zespół z Kluczewska – dotychczasowego lidera eliminacji – oraz drużynę MUKS Jedynka Ostrowiec Św. Ostatecznie, ponosząc tylko jedną porażkę w całym turnieju, zajęły bardzo dobre 4. miejsce.
Awans do finału wojewódzkiego, który odbędzie się 18 kwietnia 2026 r. w Skarżysku-Kamiennej, uzyskały drużyny, które zgromadziły najwięcej punktów podczas trzech turniejów eliminacyjnych. Są to: Lolek Kluczewsko, Fun Sport Kielce II, Gala Skarżysko, PSP nr 2 Staszów, Fun Sport Kielce I oraz MUKS Jedynka Ostrowiec Św. I. Tam drużyny te powalczą o udział w Mistrzostwach Polski.
Skład drużyny: Adrianna Dul, Zuzanna Ignaczak, Anna Maj, Kornelia Mormon, Alicja Polniak, Nikola Szlompek.
Serdecznie gratulujemy zawodniczkom oraz dziękujemy Rodzicom za wsparcie i pomoc w organizacji wyjazdu.
Bernadeta Wieczorek
