Logo Publicznej Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie

Wyniki konkursów czytelniczych zorganizowanych przez bibliotekę szkolną

"Czytanie to klucz do świata pełnego przygód i tajemnic."

Czytanie może być źródłem przyjemności i formą rozrywki. Książka umożliwia dziecku poznawanie świata. Pomaga w kształtowaniu nowych wyobrażeń i pojęć, przekazuje wiedzę o świecie i ludziach.

W miesiącu wrześniu jak co roku biblioteka szkolna ogłosiła konkursy czytelnicze na: „Najlepiej czytającą klasę” oraz „Najlepszego czytelnika”. Celem konkursów było rozwijanie zainteresowań czytelniczych wśród dzieci, zachęcanie ich do czytania utworów spoza kanonu lektur, mobilizowanie do zdobywania wiedzy poprzez czytanie literatury dla dzieci oraz wyrabianie nawyku sięgania po książkę jako jednego ze sposobów spędzania wolnego czasu.

W konkursie na „Najlepszego czytelnika”: I miejsce zajęły uczennice kl. II b: Nadia Orzechowska i Emilia Tomporowska, które przeczytały po 47 książek; II miejsce zajął uczeń kl. I b Dawid Kozieł , który wypożyczył 45 książek. Tytuł „Najlepiej czytającej klasy” uzyskała kl. II b. Uczniowie tej klasy wypożyczyli łącznie 468 książek – średnia na ucznia to 18,7 książki. Nagrodzeni uczniowi otrzymali pamiątkowe dyplomy oraz nagrody rzeczowe w postaci książek i słodkości.

Czytelnictwo za rok szkolny 2024/2025 (średnia na ucznia) w naszej szkole przedstawia się następująco:

kl. I a - 10                                                      kl. V c – 3,8

kl. I b - 11,8                                                   kl. VI a – 2,3

kl. II a - 15,8                                                  kl. VI b – 2,2

kl. II b - 18,7                                                  kl. VI c – 2,3

kl. II c - 9,7                                                    kl. VII a – 4,3

kl. III a - 10,3                                                 kl. VII b – 3,7

kl. III b - 9,8                                                   kl. VII c – 2,5

kl. III c - 5,6                                                   kl. VII d – 3,9

kl. IV a - 3,5                                                  kl. VIII a – 1,1

kl. IV b - 2,9                                                  kl. VIII b – 1,8

kl. IV c - 2,5                                                  kl. VIII c – 2,7

kl. V a - 2,8                                                   kl. VIII d – 1,3

kl. V b - 2,5                                       

Serdecznie gratulujemy wszystkim uczestnikom i zwycięzcom konkursów oraz  zapraszamy do udziału w konkursach w przyszłym roku szkolnym! Życzymy Wam, aby te wakacje były czasem odkrywania nowych miejsc, poznawania nowych przyjaciół i cieszenia się każdą chwilą. Pamiętajcie o bezpieczeństwie i dbajcie o siebie nawzajem podczas wakacyjnych przygód.

Bożena Dziedzic, Elżbieta Pizur

Galeria zdjęć

Najlepiej czytająca klasa w szkole Dyplom i słodkości Klasa 2b z wychowawcą Najlepiej czytająca klasa Zdobywca 2 miejsca  z panią Beatą i panią Martyną Zwyciężczynie konkursu z wychowawcą
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności