Uroczyste zakończenie roku szkolnego 2024/2025 – klasy 1 – 7
27 czerwca 2025 r. uczniowie Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie otrzymali świadectwa promocyjne. Uroczyste zakończenie roku szkolnego odbyło się przy udziale zaproszonych gości: radnych Rady Miejskiej Małgorzaty Kazimierskiej, Macieja Kondka i Marcina Myśliwca. Wraz z nimi przybyli na uroczystość członkowie Prezydium Rady Rodziców z przewodniczącym Ireneuszem Kwiecjaszem oraz wiceprzewodniczącą Iloną Wojtasińską – Dorobek.
Po wprowadzeniu pocztów sztandarowych dyrektor szkoły dr Dariusz Kubalski powitał serdecznie wszystkich uczniów, nauczycieli i rodziców przybyłych na uroczystość. Jeszcze raz pogratulował tegorocznym laureatom i finalistom konkursów przedmiotowych i ich opiekunom. Dalej uczniowie wyróżniający się w innych konkursach w mijającym roku szkolnym zostali uhonorowani nagrodami książkowymi. Następnie dyrektor wymienił szereg sukcesów sportowych, które osiągnęli nasi uczniowie. Szczególnie uroczystym momentem było wręczenie symbolicznych powołań na Mistrzostwa Polski w Minisiatkówce dla drużyny dziewczynek. Dyrektor podkreślił, że wszystkie sukcesy szkoły to wynik ogromnego zaangażowania uczniów i całej kadry pedagogicznej, która składa się ze wspaniałych, kreatywnych nauczycieli. W dalszej części wystąpienia wymienił programy realizowane przez nauczycieli i uczniów w mijającym roku szkolnym.
Po przedstawieniu statystycznych wyników nauczania uczniowie wyróżnieni z klas trzecich otrzymali nagrody książkowe, a wicedyrektor Anna Walas odczytała nazwiska pozostałych uczniów otrzymujących świadectwa z wyróżnieniem. Dyrektor przypomniał, że statuetki Prymusa Szkoły otrzymali Emilia Maziarz i Szymon Myśliwiec, oboje z klasy VIII b, a Sportsmenką i Sportowcem Szkoły zostali Milena Zielińska z klasy VIII d i Bartosz Adamkiewicz z klasy VIII b. Na koniec dyrektor podziękował wszystkim, którzy pracowali w Samorządzie Uczniowskim, pocztach sztandarowych, Szkolnym Klubie Wolontariusza. Wręczono także nagrody książkowe za wyjątkowe osiągnięcie – stuprocentową frekwencję w całym roku szkolnym. Otrzymało je dwanaścioro uczniów.
Wzruszającym momentem uroczystości było pożegnanie nauczycielki odchodzącej na emeryturę. Pan dyrektor wyraził wdzięczność za długoletnią pracę w naszej szkole pani Gabrieli Urbańskiej, która otrzymała bukiet kwiatów oraz specjalne podziękowania odczytane przez radnego Rady Miejskiej Macieja Kondka. Po słowach podziękowań skierowanych przez dyrektora do wszystkich pracowników szkoły, przemówieniach zaproszonych gości oraz wystąpieniu przewodniczącego szkoły Tymoteusza Kozaka z klasy 7 A nastąpiło zakończenie uroczystości, a uczniowie udali się do klas, gdzie spotkali się ze swoimi wychowawcami i odebrali świadectwa.
Obecny rok szkolny przechodzi do historii. Przed nami beztroski wakacyjny czas, dbajmy o to, aby był on nie tylko radosny, ale i bezpieczny.
Agnieszka Sałata

