Logo Publicznej Szkoła Podstawowa nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie

Śniadanie Mistrza 2025

Po raz dziesiąty w Staszowskiej  „Dwójce” zorganizowano konkurs kulinarny  „Śniadanie Mistrza”. Na pewno rok 2025 przejdzie do historii konkursu, ponieważ w zadaniu tym wzięła udział rekordowa liczba „stołów” i rekordowa liczba drużyn prezentujących swoje zdrowe śniadania. Konkurs realizowany jest w ramach programu prozdrowotnego „TRZYMAJ FORMĘ”, który realizowany jest w naszej szkole już 19 lat tj. od roku 2006. Patronat nad programem objął Minister Edukacji i Nauki, Minister Zdrowia i Ministerstwo Sportu i Turystyki.

Celem programu o zasięgu ogólnopolskim jest edukacja młodzieży w zakresie trwałego kształtowania nawyków aktywnego stylu życia i zbilansowanej diety. Nasza szkoła organizuje zajęcia dla uczniów wykraczające poza podstawę programową i programy nauczania rozwijając zainteresowania uczniów, w szczególności te dotyczące zasad prawidłowego odżywiania i potrzeby codziennej aktywności fizycznej. Szkoła stara się zwiększyć zainteresowanie młodzieży problematyką prozdrowotną. Podczas konkursu „Śniadanie Mistrza” uczniowie poszerzają i prezentują swoją wiedzę na temat przygotowywania potraw, które są zdrowe i odpowiednie do ich wieku. Uczniowie wiedzą, że odpowiednio zbilansowana dieta i codzienna aktywność fizyczna, równa się zdrowie i długowieczność. W konkursie wystartowali uczniowie z klas ósmych, szóstych, piątych i czwartych. Łącznie młodych kucharzy było aż 91, podzielonych na 15 drużyn. Oceniały potrawy i ich zawartość kaloryczną oraz odżywczą panie z SANEPIDU z Sekcji Bezpieczeństwa Żywności i Żywienia.

Pierwsze miejsce zajęła drużyna chłopców z klasy V B. Skład drużyny : Adam Malinowski, Aleksander Domagała, Adam Chwazik, Dawid Bak, Maksymilian Korzeniewski, Alicja Polniak, Julia Rogala. Drugie miejsce zajęła drużyna dziewcząt z klasy VI B w składzie: Oliwia Lisiecka, Filip Lisiecki, Amelia Fortuna, Leon Kielczyk. Trzecie miejsce zdobyły:  Aniela Drzymalska, Wiktoria Dziedzic, Katarzyna Palmąka, Maja Kozieł, Maria Musiał, Blanka Kubik. Oprócz wyżej wymienionych uczniów nagrodzonych drużynowo, jury przyznało jeszcze 16 nagród indywidualnych za najlepsze i najzdrowsze potrawy na konkursie.

Wszyscy pysznie się bawili, wybór najlepszych potraw był bardzo trudny, jury oceniające potrawy najchętniej nagrodziłoby wszystkich, ponieważ to co uczniowie prezentowali na stołach konkursowych było przygotowane idealnie i zgodnie ze zbilansowaną, zdrową dietą. Zapraszamy na Konkurs „Śniadanie Mistrza” za rok.

Koordynator programu „Trzymaj Formę” w PSP nr 2 w Staszowie: mgr Barbara Malinowska.

Barbara Malinowska

Galeria zdjęć

Śniadanie Mistrza - klasa 4 A Jadłospis Konkurs Śniadanie Mistrza Przygotowanie do Śniadania Mistrza Przykładowe zdrowe śniadanie Przykładowe zdrowe śniadanie Śniadanie Mistrza Śniadanie Mistrza w PSP nr 2 Śniadanie Mistrza Śniadanie Mistrza Śniadanie Mistrza Śniadanie Mistrza - degustacja Śniadanie Mistrza - ocena śniadań Śniadanie Mistrza - zwycięska drużyna Śniadanie Mistrza Śniadanie zdrowe Śniadanie Zdrowe śniadanie Zdrowe śniadanie Zdrowe śniadanie Zdrowe śniadanie  - klasa 4 A Zdrowe śniadanie
powrót do kategorii
Poprzedni Następny

Pozostałe
aktualności