Ślubowanie Pierwszoklasistów
W dniu 10 listopada 2023 r. odbyła się w naszej szkole uroczystość ślubowania uczniów klas pierwszych. Uroczystość ta wpisała się na stałe w kalendarz imprez szkolnych. To bardzo ważne wydarzenie, nie tylko dla najmłodszych uczniów, ale również ich rodziców.
O godzinie 9.00 do hali sportowej wkroczyli uroczyście uczniowie klasy I a z wychowawczynią Niną Madyńską-Poniewierką, klasy I b z wychowawczynią Ewa Marek i nauczycielem wspomagającym Małgorzatą Krzysztofik oraz uczniowie klasy I c z wychowawczynią Izabelą Sochą.
Zanim pierwszoklasiści zostali przyjęci do grona społeczności szkolnej zaprezentowali swoje umiejętności recytatorskie i wokalne. Po zakończonej prezentacji uczniowie złożyli uroczyste ślubowanie. Przyrzekli być dobrymi uczniami, którzy swoją nauką i zachowaniem będą sprawiać radość rodzicom i nauczycielom.
Doniosłym momentem uroczystości był akt pasowania na ucznia, którego dokonał dużym, kolorowym ołówkiem Dyrektor Szkoły dr Dariusz Kubalski. Pan dyrektor złożył uczniom gratulacje i życzył sukcesów w nauce. Po zakończeniu uroczystości uczniowie otrzymali dyplomy i słodkie rogi obfitości. To był wyjątkowy dzień dla wszystkich Pierwszoklasistów.
Ewa Marek
Zdjęcia: Sylwia Adamczyk

