Dziękujemy, teraz zawsze będziesz na bieżąco!
10 czerwca 2026 r. uczniowie klasy 6a i 7c pod opieką nauczycielek: pani Barbary Piotrowicz i pani Anny Legawiec oraz rodzica, pani Wandy Wójcik-Dziewulskiej, wzięli udział w wycieczce do Krakowa. Program wyjazdu koncentrował się wokół Kazimierza – dzielnicy o niezwykłej i bogatej historii.
Wycieczka rozpoczęła się od warsztatów w Żydowskim Muzeum Galicja. Podczas zajęć uczniowie pracowali w małych grupach nad plakatami poświęconymi świętom żydowskim. Warsztaty wymagały od uczestników nie tylko analizy przygotowanych materiałów, ale także współpracy i kreatywności.
Kolejnym punktem programu było zwiedzanie krakowskiego Kazimierza z przewodnikiem. Uczniowie odwiedzili cmentarz żydowski oraz poznali elementy wnętrza Synagogi Remuhiich przeznaczenie. Dowiedzieli się, kiedy wyznawcy judaizmu przybyli do Polski a także kim byli Żydzi aszkenazyjscy, których kultura i tradycje przez wieki współtworzyły obraz Europy. Spacer malowniczymi uliczkami oraz opowieści pana przewodnika pozwoliły uczniom spojrzeć na Kraków z nieco innej perspektywy.
Po warsztatach i intensywnym zwiedzaniu uczestnicy wycieczki udali się na wspólny posiłek do Galerii Kazimierz, gdzie mogli odpocząć i podzielić się wrażeniami z wyjazdu.
Barbara Piotrowicz