105 rocznica odzyskania niepodległości
11 listopada to niezwykle ważna data dla wszystkich Polaków. Tego dnia czcimy bohaterstwo naszych przodków, dzięki którym Polska po 123 latach odzyskała niepodległość i powróciła na mapy świata. Historia jest nauczycielką życia. Dlaczego? Dlatego, że jeżeli znamy historię, jesteśmy w stanie zrozumieć obecną rzeczywistość, a jeżeli ją rozumiemy, jesteśmy w stanie wyciągnąć mądre wnioski. Obchody 105 rocznicy odzyskania niepodległości w naszym mieście rozpoczęły się w parku im. Adama Bienia, gdzie zgromadziły się delegacje zakładów pracy, jednostki straży pożarnych, młodzież szkolna, Orkiestra Górnicza Grupy Azoty KiZChS „Siarkopol” S.A. w Grzybowie oraz poczty sztandarowe.
Z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego wydelegowano poczty sztandarowe w składzie: Jan Kruk VIII a, Wojciech Cecot VII d, Nikola Kapral VIII b, Weronika Niedbała VII a, Alicja Wójcik VII c, Nadia Filipowicz VII c, Lena Nowak VIII a, Maja Kostępska VIII a, Maja Sztuk VI d, Lena Kałuża VII b, Jan Zamojski VII d. Z parku im. Adama Bienia wszyscy zgromadzeni udali się do kościoła pw. Ducha Świętego, do Sanktuarium św. Jana Pawła II, gdzie odbyła się uroczysta msza św. za Ojczyznę. Po zakończeniu mszy świętej delegacje władz miasta i gminy Staszów, przedstawiciele zakładów pracy i szkół złożyli kwiaty przed pomnikiem Tadeusza Kościuszki i tablicą Józefa Piłsudskiego na staszowskim rynku. Publiczną Szkołę Podstawową nr 2 im. Ignacego Jana Paderewskiego w Staszowie reprezentował dyrektor dr Dariusz Kubalski.
Katarzyna Adamczyk

