MISTRZOWSKIE ZAKOŃCZENIE RYWALIZACJI SPORTOWEJ W ROKU SZKOLNYM 2025/2026
19 czerwca 2026 r. uczennice i uczniowie klas czwartych reprezentowali naszą szkołę w Finale Wojewódzkim w Trójboju Lekkoatletycznym, który odbył się w Rytwianach. W zawodach wzięło udział aż siedemnaście szkół z całego województwa: SP nr 2 we Włoszczowie, PSP w Chybicach, SP w Połańcu, PSP w Rytwianach, PSP nr 1 w Staszowie, PSP nr 3 w Staszowie, SP w Tumlinie, SP w Nowinach, SSP nr 3 w Kazimierzy Wielkiej, PSP w Czajkowie, PSP w Oleśnicy, SSP nr 1 w Kazimierzy Wielkiej, PSP nr 14 w Ostrowcu Świętokrzyskim, SP nr 1 w Suchedniowie, SP w Pawłowie, SSP w Starachowicach oraz PSP nr 2 w Staszowie.
Rywalizacja stała na bardzo wysokim poziomie. Nasi uczniowie wykazali się ogromnym zaangażowaniem oraz sportową walecznością, startując w biegu na 60 metrów, rzucie piłeczką palantową oraz skoku w dal. Dodatkowym wyzwaniem była wysoka temperatura, jednak wszyscy zawodnicy dzielnie stawili jej czoła.
Po podsumowaniu wyników drużynowych i indywidualnych okazało się, że nasi chłopcy spisali się znakomicie, zdobywając łącznie 618 punktów. Wynik ten zapewnił im pierwsze miejsce oraz tytuł Mistrzów Województwa. Bardzo dobrze zaprezentowały się również dziewczęta, które z dorobkiem 624 punktów zajęły wysokie piąte miejsce.
W klasyfikacji indywidualnej najlepszym zawodnikiem naszej szkoły został Nataniel Nowacki, który zdobył 165 punktów i zajął czwarte miejsce. Tuż za nim uplasował się Kacper Dul z wynikiem 158 punktów, zajmując szóste miejsce. Wśród dziewcząt najwyższy wynik osiągnęła Iga Bartłomiejczuk, zdobywając 168 punktów, co dało jej dwunaste miejsce w klasyfikacji indywidualnej.
Skład drużyny dziewcząt: Iga Bartłomiejczuk kl. IV A, Natalia Goik kl. IV A, Amanda Piotrowicz kl. IV A, Klara Bochnak kl. IV B, Alicja Kajta kl. IV C, Anna Kotlarz kl. IV C.
Skład drużyny chłopców: Dawid Stachura kl. IV A, Szymon Foremniak kl. IV B, Aleks Kargulewicz kl. IV B, Kacper Dul kl. IV C, Nataniel Nowacki kl. IV C.
Gratulujemy wszystkim zawodniczkom i zawodnikom wspaniałych wyników oraz godnego reprezentowania naszej szkoły. Ich determinacja, zaangażowanie i sportowa postawa są powodem do dumy dla całej społeczności szkolnej. Opiekunami podczas zawodów były: pani Izabela Trela oraz Bernadeta Wieczorek.
Bernadeta Wieczorek

